Kinkerit 2019

Kinkerit 2019

Kinkerit ovat kylän yhteinen kokoontuminen, johon seurakunta tuo hengellisen sisällön, opetusta ja keskustelua.

Tähän alle kerätään tiedot kaikista vuonna 2019 järjestettävistä kinkereistä Taipaleen seurakunnassa.

Lemi

ti 22.1. klo 18 Kotimäki Tiina ja Lasse Huttusella, Huttulantie 796

pe 25.1. klo 13 Kaamaniemen peräkylä Soile Kiiskillä, Kiiskintie 83

ke 6.2. klo 13 Ruomi-Suoniala-Iitiä-Vetja-Remunen Anja ja Pertti Muukalla, Juvolantie 55

pe 8.2. klo 13 Kirkonkylä Kotiseutumuseolla, Vainikkalantie 6

ke 20.2. klo 13 Keskisenpää-Sorvarila-Tauri Keskisenpään kodassa, Tallahdentie 17.

to 21.1. klo 13 Uimi Anja Sairalla, Uimintie 1062

ma 25.3. klo 13 Vainikkala Tuija ja Veikko Uskilla, Vesikiventie 131
 

Taipalsaari

pe 15.2. Peltoin kinkerit on peruttu, uusi ajankohta ilmoitetaan myöhemmin.

Su 17.2. klo 13 Vehkataipale, Vehkataipaleen metsästysmajalla, Kanavakuja 2 A.

Ti 19.2. klo 13 Nieminen-Märkälä, Rauno Kankkusella, Toijantie 509.

pe 8.3. klo 13 Ahokkala-Paakkola-Vainikkala  Annikki Heikkosella, Mäkeläntie 40

pe 8.3. klo 17 Solkei-Kurhiala-Pönniälä  Marjukka Ahtiaisella, Lavatie 71

Savitaipale

Kinkereiden alkamisaika on klo 18.30 ellei toisin mainita. Läksyvirret 901, 941.

ti 8.1. Havo-Kylliälä-Lyytikkälä Laura ja Janne Hölsä, Havontie 111a (Mark 10)

to 10.1. Kokkola-Lantta Marjo Mikkonen, Tuohikotintie 1301 (1.Tess.3)

su 13.1. klo 13 Viiru-Survaja Raimo Laari ja Tuulikki Suutari, Nattalantie 170 (Room 14)

ti 15.1. Säänjärvi Sirkka ja Johannes Vasara, Säänjärventie 333 (Room 15)

ke 16.1. Rantala-Paukkula-Laari Terttu ja Matti Lääveri, Laarintie 394 (Mark 5)

to 17.1. Lamminpää Lasse Rötkö, Pihlajatie 110 (Mark 9)

su 20.1. klo 13 Jaala-Kärpänen Tarja Juopperi ja Teemu Lapatto, Pumpulanpolku 25 (Kor 1)

ma 21.1. Hyrkkälä-Solkei Päivi ja Matti Pihamo, Taipalsaarentie 356 (2. Kor 12)

ti 22.1. klo 13 Luotolahti  Eero ja Leena Kuivanen, Ruskiantie 321 (Gal 6)

ke 23.1. Lavikanlahti  Vesa ja Tuula Lampinen, Lavikanlahdentie 221 (Ps 1-2)

ti 29.1. Kaskei  Riitta ja Jouni Markku, Viuhonpääntie 11 (Joh 16)

ke 30.1. Kirkonkylä (Peltoinlahti-Marttila-Pöntylä-Monola-Kunttula-Aapro-Jäkälä- Savikurki-Simola-Kaulio-Luotola-Hatinen)
srk-koti, Nikkarintie 2 (Apt.3)

to 31.1. Purtoismäki-Myyrä-Niinimäki Martti Vainikka ja Airi Valjakka, Myyräntie 142 (Ef 4)

ma 4.2. Nikkilä  Rauno Nikkilä, Lemetintie 52 (2.Tess 2)

ti 5.2. Valkolanmäki-Hölsänniemi-Susivuori Isto ja Seija Laari, Valkolanmäentie 83 (Room 9)

ke 6.2. Suni-Nikkinen-Lapatto  Sanna ja Esa Suursalmi, Korpelantie 355 (2.Kor 11)

su 10.2. klo 13 Koskei Tarmo ja Pirkko Kontunen, Parranmäentie 44  (Room 11)

ti 12.2. Karhula-Jurvanen Antti Vasara, Karhulantie 321 (Room 11)

ti 12.2. klo 14 Heitlahen Virkiät, Heituinlahden nuorisoseurantalolla

ke 13.2. Tornio-Hämäläinen Sinikka ja Ilpo Tiainen, Elomäentie 968 (Room 8)

ti 19.2. Silonsaari-Hongisto  Veikko ja Virpi Torkkeli, Hepoharjuntie 51 (Ef 5)

ke 20.2. Kaihtula Terttu ja Ilkka Rautiainen, Taavetintie 285 (Mark 8)

ke 6.3. Kuivanen-Korhola-Pettilä-Tukiala-Rahikkala  Tellervo Lehtonen, Pettilän kyläkeskus, Kuivasensaarentie 1196 (Gal 2)